shop_product_list

Masz pytania? zadzwoń!

Infolinia czynna: pn. - pt. 9-17 Sob. 9-13

Infolinia czynna:
pn. - pt. 9-17 Sob. 9-13

+48 575 010 686
do kasy 0,00 zł

Kosy elektryczne

Kosy elektryczne

 

Kosy elektryczne Stihl są przeznaczone do wielu prac ogrodowych – od koszenia trawników po przycinanie drobnych krzewów czy inne prace wykończeniowe. Szczególnie przydatne są w przypadku mniejszych ogrodów lub miejsc trudno dostępnych, w których niemożliwa jest praca tradycyjnych kosiarek do trawy. Zaletą kos elektrycznych jest też cicha praca w porównaniu z hałasem, jaki generują kosy spalinowe.

 

 

Do jakich zadań są przeznaczone kosy elektryczne Stihl?

 

Kosy elektryczne Stihl są idealne do strzyżenia ogrodowych trawników o standardowej wysokości. Można także wykorzystywać je do podcinania drobnych pędów oraz wyrównywania niewielkich zarośli czy podcinania elementów roślin. Do koszenia wysokich, gęstych i twardych roślin przydatniejsze są jednak kosy spalinowe Stihl, które mają większą moc. Kosy elektryczne to urządzenia idealne do pracy w pobliżu domu, ponieważ nie emitują spalin oraz są ciche.

 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosy elektrycznej?

 

Przy wyborze kosy elektrycznej warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą wpłynąć na jakość i wydajność urządzenia. Parametry, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze kosy:

 

 

 • Średnica cięcia – wynosi ona od 245 do 300 mm. Im większa średnica cięcia, tym szybsza praca z kosą.

 

 • Długość kabla zasilającego – kosy elektryczne muszą być włączone do gniazda z prądem, dlatego warto zwrócić uwagę na długość kabla zasilającego. W przypadku zbyt krótkiego kabla można posiłkować się przedłużaczem. Jest to jednak rozwiązanie mniej wygodne.

 

 • Element tnący – kosy elektryczne Stihl mogą być wyposażone w głowice tnące z nylonowymi żyłkami. Istnieje jednak także możliwość zamontowania uniwersalnej głowicy Stihl wyposażonej w noże. Ważnym elementem w każdej głowicy kosy elektrycznej jest osłona chroniąca przed odpryskami powstającymi podczas koszenia.

 

 • Waga – kosy elektryczne są zazwyczaj lżejsze niż kosy spalinowe, ale wciąż mogą się różnić między sobą wagowo – ich waga waha się od 2,2 do 4,7 kg. Kosę warto więc dobierać indywidualnie tak, aby była ona jak najbardziej dopasowana do użytkownika.

 

 • Cena – kosy elektryczne Stihl są tańsze niż kosy spalinowe. Nie wymagają też dodawania mieszanki paliwowej, której zakup jest zawsze dodatkowym kosztem. Ceny kos elektrycznych zawierają się w przedziale ok. 280–890 zł w zależności od mocy urządzenia (im większa moc, tym wyższa cena).

 

 • Sprawdzony producent – zdecydowanie się na znanego producenta narzędzi ogrodowych, jakim jest Stihl, to zawsze gwarancja zakupu sprzętu wysokiej jakości. To także szeroki dostęp do serwisu oraz części zamiennych, np. głowicy koszącej Stihl oraz dużego wyboru żyłek tnących i ostrzy.

 

 

Głowica żyłkowa w kosach elektrycznych Stihl

 

Głowica żyłkowa to element kosy elektrycznej, który zawiera nylonową żyłkę tnącą. Wymiana szpuli z żyłką jest łatwym zadaniem. Skuteczność cięcia zależy od średnicy oraz kształtu żyłki. Żyłki do urządzeń Stihl dostępne są w średnicach od 1,4 mm do 4 mm. Przy wyborze żyłki należy zwrócić uwagę na to, aby nie przekraczała ona maksymalnej średnicy żyłki wskazanej przez producenta. Im większa średnica żyłki, tym większa siła cięcia, ale także większy opór przecinanej materii. Ze względu przekrój wyróżnia się:

 • żyłki tnące okrągłe – to standardowe żyłki przeznaczone do cięcia trawy o normalnej wysokości,
 • żyłki tnące czworokątne i pięciokątne – to żyłki z kantami, które zapewniają większą siłę tnącą i są bardziej wytrzymałe niż żyłki okrągłe, dlatego można stosować je do cięcia wyższej i bujniejszej trawy; zużywają się jednak szybciej niż żyłki okrągłe,
 • żyłka tnąca spiralna – to żyłka tnąca wyposażona w spiralne nacięcie, które nadaje jej większą siłę tnącą; jest to dobry wybór do cięcia trawy o normalnej wysokości.

 

 

Największe zalety kos elektrycznych Stihl:

 

 • To stosunkowo ciche urządzenia, które emitują mniej hałasu niż kosy spalinowe.
 • Kosy elektryczne nie potrzebują do pracy paliwa i oleju, co oznacza niższe koszty eksploatacji.
 • Urządzenia elektryczne nie emitują spalin, dlatego są bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego oraz samych użytkowników.
 • Kosy elektryczne Stihl są lekkie i bardzo wygodne w użyciu.
 • To urządzenia idealne do pracy na małych działkach, ogródkach lub w pobliżu domu.

 

 

Kosa elektryczna czy spalinowa?

 

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób przez wyborem kosy ogrodowej. Podstawowym kryterium wyboru są wielkość działki i rodzaj roślinności. Zasada jest dość prosta – duże przestrzenie lub bujna roślinność wymagają użycia mocniejszych urządzeń spalinowych lub akumulatorowych. Przy małych powierzchniach, które nie są zbyt zarośnięte, idealna będzie kosa elektryczna Stihl. Przy wyborze warto wziąć też pod uwagę częstotliwość użytkowania. Jeśli urządzenie ma być bardzo często w użyciu, warto zainwestować w droższy model. Niewątpliwą wadą kos elektrycznych jest niski zasięg ze względu na długość kabla oraz konieczność dostępu do gniazdka z prądem, co może być uciążliwe przy pracy w ogrodzie.

Czytaj więcej
 • Nasz sklep to:
 • Satysfakcja
 • Dostępność
 • Elastyczność
 • Bezpieczeństwo
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl