shop_product_list

Masz pytania? zadzwoń!

Infolinia czynna: pn. - pt. 9-17 Sob. 9-13

Infolinia czynna:
pn. - pt. 9-17 Sob. 9-13

+48 883 110 355
do kasy 0,00 zł

Kosy akumulatorowe

Stihl FSA 30, Podkaszarka akumulatorowa
Tak, wysyłka 48 h
Stihl FSA 30, Podkaszarka akumulatorowa
459,00 zł
szt.
Stihl FSA 86 R Akumulatorowa wykaszarka
Tak, wysyłka 24 h
Stihl FSA 86 R Akumulatorowa wykaszarka
1 288,90 zł
szt.

Kosy akumulatorowe

 

Kosy akumulatorowe Stihl to urządzenia o szerokim zastosowaniu i wielu możliwościach. Mogą być używane do różnych prac ogrodowych, m.in. koszenia i pielęgnowania roślinności. Pomagają utrzymać tereny zielone wokół domów, na działkach, w parkach lub innych przestrzeniach użytkowych. Marka Stihl to także gwarancja niezawodności oraz łatwego dostępu do części zamiennych i serwisu.

 

Kosy akumulatorowe Stihl – kiedy są przydatne?

 

Największą zaletą kos akumulatorowych jest to, że mogą one kosić rośliny w trudno dostępnych miejscach. Są to m.in. trawy wokół drzew, krzaków, ogrodzeń, bram, czyli takie, do których tradycyjna kosiarka nie ma dostępu. To także doskonałe narzędzie do pielęgnacji wąskich pasów zieleni (np. na parkingach) czy mocno nachylonych powierzchni (np. rowów lub stromych brzegów zbiorników wodnych). Świetnie sprawdzają się też przy podcinaniu drobnych gałęzi, pędów oraz chwastów. Można dzięki nim modelować drobne krzewy i roślinność dekoracyjną. Kosy akumulatorowe są także idealne do przycinania trawy wzdłuż murów, chodników czy na wąskich pasach zieleni przy drogach.

 

Zalety kos akumulatorowych Stihl

 

Brak przewodu elektrycznego

Brak kabla, który musi być podłączony do źródła prądu (często z wykorzystaniem przedłużacza), to największa przewaga urządzeń akumulatorowych nad kosami elektrycznymi. Pozwala to na swobodne poruszanie się wokół ogrodu oraz pracę w miejscach, w których w ogóle nie ma dostępu do źródeł prądu, np. w parkach, na placach zabaw czy na działkach bez elektryczności.

 

Brak emisji spalin i mniejszy hałas

Kosy akumulatorowe nie mają silnika spalinowego, co oznacza, że nie emitują też spalin. Są dzięki temu mniej szkodliwe dla środowiska. Urządzenia tego typu działają też ciszej niż kosy spalinowe. Chociaż nadal wydają pewien poziom dźwięku podczas pracy, jest on zwykle znacznie niższy niż w przypadku kos spalinowych. To czyni kosy akumulatorowe bardziej przyjaznymi dla użytkownika i otoczenia pod względem hałasu.

 

Prosta obsługa

Kosy akumulatorowe Stihl nie wymagają dodatkowej procedury uruchamiania, jak np. kosy spalinowe ani rozwijania kabli, jak podczas pracy z kosami elektrycznymi. Wystarczy zainstalować akumulator oraz włączyć urządzenie i jest ono gotowe to pracy w każdym terenie. Akumulatory nie potrzebują też do pracy paliwa i oleju, co oznacza też niższe koszty eksploatacji.

 

Poręczne i lekkie urządzenia

Kosy akumulatorowe, choć są wyposażone w akumulator, nie osiągają tak dużej wagi, jak kosy z cięższymi silnikami spalinowymi. Manewrowanie kosą ułatwia też wspomniany brak kabla, dzięki czemu kosa może pracować w najdalszych zakamarkach ogrodu.

 

Czy kosy akumulatorowe Stihl mają jakieś wady?

 

Wadą wszystkich urządzeń akumulatorowych, niezależnie od marki, jest ograniczony czas działania akumulatorów. Pod tym względem przewagę nad nimi mają kosy spalinowe, których czas pracy jest uzależniony jedynie od dostępu do mieszanki paliwowej. Warto zaopatrzyć się więc w zapasowy akumulator, który będzie można szybko wymienić w razie rozładowania się urządzenia. Kosy akumulatorowe, choć mogą mieć różną moc, nie poradzą sobie z dużymi zaroślami – koszenie bardzo gęstych, wysokich roślin o twardych łodygach to zadanie dla kosy spalinowej o dużej mocy. Nie oznacza to jednak, że kosy akumulatorowe są przeznaczone tylko do małych ogrodów i mniejszych prac – wręcz przeciwnie, kosy akumulatorowe do dobre rozwiązanie na dużych i nieregularnych powierzchniach.

 

Parametry kos akumulatorowych Stihl – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

 

Częstotliwość użytkowania

Jeśli kosa akumulatorowa będzie używana często, dobrze zdecydować się na model wyposażony w pojemny akumulator, a najlepiej dodatkowo zaopatrzyć się w akumulator zapasowy (może mieć mniejszą pojemność). Takie rozwiązanie wyeliminuje ryzyko przymusowych przerw w pracy na czas ładowania.

 

Napięcie znamionowe

Im wyższe napięcie, tym większa moc urządzenia akumulatorowego. Wartość ta wpływa także na czas pracy kosy akumulatorowej (w zależności od pojemności akumulatora). Kosy akumulatorowe Stihl mają napięcie znamionowe wynoszące od 18 do 36 V.

 

Waga urządzenia

Kosy akumulatorowe Stihl różnią się między sobą wagą. Najlżejsze urządzenia ważą ok. 2,5 kg i są przeznaczone do mniejszych ogrodów. Mocniejsze kosy akumulatorowe, które nadają się do profesjonalnych zastosowań, osiągają wagę ok. 6 kg.

 

Średnica cięcia

To parametr, który wpływa na szybkość pracy kosą – im większa średnica cięcia, tym efektywniejsza praca. Zwykle wynosi ona od 245 do 300 mm.

 

Element tnący

Kosy akumulatorowe Stihl mogą być wyposażone w różne końcówki tnące – mogą to być głowice wyposażone w nylonowe żyłki, jak i noże. W przypadku wielu modeli istnieje także możliwość montażu głowicy Stihl wyposażonej w tarczę.

 

Dostępność akcesoriów

Decydując się na kosę akumulatorową, warto wziąć pod uwagę także jej wyposażenie. W ofercie Stihl znajdują się zarówno gotowe zestawy wyposażone w dwa akumulatory i ładowarkę (np. kosa akumulatorowa Stihl FSA 57), jak i kosy, do których ładowarkę i akumulatory można dobrać według indywidualnych potrzeb.

Czytaj więcej
  • Nasz sklep to:
  • Satysfakcja
  • Dostępność
  • Elastyczność
  • Bezpieczeństwo
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl