shop_product_list

Masz pytania? zadzwoń!

Infolinia czynna: pn. - pt. 9-17 Sob. 9-13

Infolinia czynna:
pn. - pt. 9-17 Sob. 9-13

+48 575 010 686
do kasy 0,00 zł

Kosiarki automatyczne

Stihl Złączki do przewodu iMOW® 10 szt.
Tak, wysyłka 24 h
Stihl Złączki do przewodu iMOW® 10 szt.
79,00 zł
szt.
Stihl Szpilki montażowe iMOW® 75 szt.
Tak, wysyłka 24 h
Stihl Szpilki montażowe iMOW® 75 szt.
89,00 zł
szt.
Stihl Nóż iMOW Next Generation 9 szt. (3 kpl.)
Tak, wysyłka 24 h
Stihl Nóż iMOW Next Generation 9 szt. (3 kpl.)
89,00 zł
szt.
Stihl Szpilki montażowe BIO iMOW® 100 szt.
Tak, wysyłka 24 h
Stihl Szpilki montażowe BIO iMOW® 100 szt.
179,00 zł
szt.
Stihl Uchwyt na ścianę iMOW Next Generation
Tak, wysyłka 24 h
Stihl Uchwyt na ścianę iMOW Next Generation
339,00 zł
szt.
Stihl Zestaw terenowy iMOW® 5 /6 /7 EVO
Tak, wysyłka 24 h
Stihl Zestaw terenowy iMOW® 5 /6 /7 EVO
349,00 zł
szt.
Stihl Przewód ograniczający, 500 m Ø 3,4 mm
Tak, wysyłka 24 h
Stihl Przewód ograniczający, 500 m Ø 3,4 mm
1 199,00 zł
szt.
Stihl iMOW 5, Kosiarka automatyczna
Tak, wysyłka 24 h
Stihl iMOW 5, Kosiarka automatyczna
7 139,00 zł
szt.
Stihl iMOW 6, Kosiarka automatyczna
Tak, wysyłka 24 h
Stihl iMOW 6, Kosiarka automatyczna
9 799,00 zł
szt.
Stihl iMOW 5 EVO, Kosiarka automatyczna
Tak, wysyłka 24 h
Stihl iMOW 5 EVO, Kosiarka automatyczna
9 899,00 zł
szt.
  • 1
  • 2

Kosiarka automatyczna

 

Roboty koszące do trawy cieszą się coraz większą popularnością. Tradycyjne kosiarki do trawy, choć to także zaawansowane technologicznie urządzenia, wymagają obsługi przez człowieka. Kosiarki automatyczne Stihl to rozwiązanie pomagające zaoszczędzić cenny czas i cieszyć się zadbanym, bujnym trawnikiem.

 

Jak działa robot koszący do trawy?

 

Roboty koszące do trawy to samodzielne urządzenia akumulatorowe, które mogą pracować bez stałego nadzoru człowieka. Są zaprogramowane w taki sposób, aby kosić trawę w określonym obszarze, unikając przeszkód. Kosiarki automatyczne są wyposażone w system nawigacyjny oraz różne rodzaje czujników (m.in. czujniki zbliżeniowe, czujniki deszczu, czujniki nachylenia). Dzięki temu bez trudu dostosowują swoją pracę do warunków środowiskowych. Pierwsze użycie robota wymaga konfiguracji urządzenia oraz dokładnego wyznaczenia granic trawnika za pomocą przewodów ograniczających. Użytkownik może zaprogramować urządzenie tak, aby strzygło trawę np. o wyznaczonych porach dnia i dowolnej wysokości.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

 

Co ważne, roboty koszące do trawy zostały zaprojektowane z myślą o ochronie użytkowników i zwierząt domowych. Ich ostrza automatycznie przestają działać w przypadku podniesienia czy przewrócenia urządzenia, a także po wykryciu ruchu w pobliżu. Mimo wszystko pamiętać należy o tym, że robot koszący to nie zabawka, dlatego podczas jego pracy na trawniku nie powinny przebywać dzieci i zwierzęta. Z obszaru koszenia należy także usunąć wszelkie elementy, które mogą niepotrzebnie zakłócać pracę robota, np. luźne przedmioty, kamienie, gałęzie czy zabawki.

 

Ładowanie

 

Każdy robot koszący do trawy wymaga regularnego ładowania akumulatora. Ładowanie urządzeń koszących nigdy nie było jednak tak proste, ponieważ roboty koszące po prostu automatycznie wracają do urządzeń ładujących po skończonej pracy lub jeśli ich bateria jest wyczerpana. Roboty koszące Stihl wyposażone są w nowoczesne akumulatory litowo-jonowe.

 

Piękny trawnik dzięki kosiarce automatycznej Stihl

 

Nim robot koszący zacznie pracować, trawnik należy jednorazowo skosić zwykłą kosiarką (na wysokość maksymalnie 9–10 cm). Wówczas do pracy może przystąpić robot, który w zasadzie nie kosi, a systematycznie przycina trawę do wymaganej wysokości. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla samego trawnika. Źdźbła trawy, które są tylko delikatnie przycinane (a nie mocno skracane tuż przy glebie) znacznie szybciej się regenerują. Dzięki temu cały trawnik łatwiej utrzymać w bardzo dobrej kondycji. Dodatkową zaletą kosiarek automatycznych jest to, że niewielkie fragmenty przyciętych traw nie wymagają sprzątania i tworzą korzystną dla trawnika ściółkę. Chroni ona przed nadmiernym wyparowywaniem wody, a podczas rozkładu dostarcza trawie składniki odżywcze. Wiele urządzeń jest też dodatkowo wyposażonych w funkcję mulczowania (np. kosiarka automatyczna Stihl IMOW RMI 422).

 

Robot do koszenia trawy – na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia?

 

Wielkość i ukształtowanie terenu – podobnie jak w przypadku innych urządzeń do koszenia trawy, w przypadku kosiarek automatycznych Stihl trzeba wziąć pod uwagę to, na jak dużym obszarze będzie pracował robot. Na rynku dostępne są zarówno urządzenia przeznaczone do mniejszych powierzchni (np. do 500 m2), jak i te do średnich i dużych ogrodów (np. Stihl RMI 522 C przeznaczony do ogrodów o powierzchni ponad 2000 m2). Kolejnym aspektem jest nachylenie terenu – wybrany model powinien być dostosowany do pracy na nierównym podłożu (maksymalne nachylenie terenu w przypadku robotów koszących Stihl może wynosić nawet 40%).

 

Pojemność akumulatora i czas ładowania – im większa pojemność akumulatora, tym dłużej robot do koszenia trawy może pracować bez konieczności ładowania. Na czas pracy robota ma wpływ też ukształtowanie terenu. Jeśli jest on pochyły, robot zużywa więcej energii. Ważnym aspektem jest także czas ładowania – ma to znaczenie zwłaszcza przy większych ogrodach, kiedy wiadomo, że urządzenie nie przytnie całego trawnika na jednym cyklu pracy akumulatora.

 

Regulacja wysokości trawy – przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że roboty koszące nie zetną wysokiej bardzo wysokiej trawy i musi być ona jednorazowo przycięta zwykłą kosiarką przed rozpoczęciem pracy robota. W przypadku kosiarek automatycznych Stihl wysokość trawnika można ustawić pomiędzy 20 a 60 mm.

 

Aplikacja mobilna – możliwość zainstalowania w smartfonie aplikacji, która steruje robotem, pozwala wygodnie sterować nim nawet poza domem. Aby było to możliwe, robot powinien być wyposażony w wi-fi lub bluetooth.

 

Dodatkowe funkcje – roboty koszące mogą być dodatkowo wyposażone w czujnik deszczu, funkcję mulczowania czy np. funkcję koszenia krawędzi. Jeśli na trawniku będą przebywać zwierzęta domowe, trzeba sprawdzić, czy robot ma wbudowane odpowiednie zabezpieczenia i czujniki ruchu.

 

Szerokość koszenia – im szersza powierzchnia koszenia, tym szybciej robot upora z trawnikiem. Standardowa szerokość robotów marki Stihl wynosi 20 cm, co stanowi optymalne rozwiązanie w przypadku małych i średnich ogrodów.

 

Czytaj więcej
  • Nasz sklep to:
  • Satysfakcja
  • Dostępność
  • Elastyczność
  • Bezpieczeństwo
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl