shop_product_list

Masz pytania? zadzwoń!

Infolinia czynna: pn. - pt. 9-17 Sob. 9-13

Infolinia czynna:
pn. - pt. 9-17 Sob. 9-13

+48 883 110 355
do kasy 0,00 zł

Dmuchawy

Stihl BG 86 Dmuchawa ręczna spalinowa
Tak, wysyłka 24 h
Stihl BG 86 Dmuchawa ręczna spalinowa
1 596,00 zł
szt.
Stihl Zestaw do czyszczenie rynien
Tak, wysyłka 24 h
Stihl Zestaw do czyszczenie rynien
159,00 zł
szt.
Stihl BGA 45 Dmuchawa akumulatorowa
Tak, wysyłka 24 h
Stihl BGA 45 Dmuchawa akumulatorowa
518,00 zł
szt.
Stihl BGA 86 Dmuchawa akumulatorowa
Tak, wysyłka 24 h
Stihl BGA 86 Dmuchawa akumulatorowa
1 288,80 zł
szt.
Stihl BG 56 Dmuchawa ręczna spalinowa
Tak, wysyłka 24 h
Stihl BG 56 Dmuchawa ręczna spalinowa
1 356,80 zł
szt.
Stihl BGA 100 Dmuchawa akumulatorowa
Tak, wysyłka 24 h
Stihl BGA 100 Dmuchawa akumulatorowa
1 849,00 zł
szt.
Stihl BR 200 Dmuchawa plecakowa
Tak, wysyłka 24 h
Stihl BR 200 Dmuchawa plecakowa
2 268,00 zł
szt.
Stihl BGA 200 Dmuchawa akumulatorowa
Tak, wysyłka 24 h
Stihl BGA 200 Dmuchawa akumulatorowa
2 288,90 zł
szt.
Stihl BR 450 Dmuchawa plecakowa
Tak, wysyłka 24 h
Stihl BR 450 Dmuchawa plecakowa
2 778,90 zł
szt.
Stihl BR 500 Dmuchawa plecakowa
Tak, wysyłka 24 h
Stihl BR 500 Dmuchawa plecakowa
3 289,00 zł
szt.
  • 1
  • 2

Dmuchawy i odkurzacze

 

Odkurzacze i dmuchawy ogrodowe to najlepszy sposób na szybkie oczyszczenie działki z liści. Są proste w obsłudze i w krótkim czasie sprzątają ogród oraz inne przydomowe tereny. Co ważne, oczyszczają one nie tylko trawniki, ale także ogrodowe ścieżki, tarasy czy chodniki. Przy wyborze dmuchawy lub odkurzacza do liści trzeba wziąć pod uwagę to, gdzie i jak pracować będzie dane urządzenie – sporadycznie w średnim ogrodzie, czy regularnie na większych obszarach zielonych. Kolejnym ważnym aspektem jest moc urządzenia. Im wyższa moc, tym większe możliwości dmuchawy lub odkurzacza. Przekłada się to jednak także na wyższą cenę. Ważna jest też waga, na którą wpływ ma przede wszystkim rodzaj napędu.

 

 

Dmuchawa czy odkurzacz do liści?

 

Różnica między tymi urządzeniami ogrodowymi polega na sposobie ich działania. Odkurzacze do liści po prostu wsysają liście do specjalnego worka, rozwiązując przy tym problem zalegających stert. Dmuchawy natomiast dosłownie zdmuchują liście w określone miejsce. Ich stertę trzeba następnie uprzątnąć, pakując np. do worków lub na taczkę. Z drugiej strony jednak, dmuchawy mają większą moc i mogą sprzątać także śmieci czy inne zanieczyszczenia. Są lekkie i poręczne. Odkurzacze tymczasem wymagają noszenia ze sobą worka na liście, który cały czas się zapełnia i robi się cięższy. Wybór pomiędzy dmuchawą a odkurzaczem zależy od konkretnych potrzeb – wielkości ogrodu, liczby drzew czy częstotliwości sprzątania. Na rynku dostępne są także urządzenia uniwersalne, które mogą łączyć oba te zadania, np. odkurzacz i dmuchawa do liści Stihl.

 

 

Dmuchawy do liści

 

W sklepach spotkać można dmuchawy spalinowe, akumulatorowe i elektryczne. W zależności od rodzaju napędu, mają one inną moc i czas działania. Im większy teren do oczyszczania, tym większą moc powinna mieć dmuchawa. Ważna jest także prędkość nadmuchu, która jest zależna od mocy urządzeń. Przy zwykłym sprzątaniu liści czy skoszonej trawy sprawdzi się dmuchawa o nadmuchu do ok. 200 km/h. Jeśli dmuchawa usuwać ma także mniejsze gałęzie i mokre liście, powinna mieć moc ok. 300 km/h. Ze względu na rodzaj zasilania wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje urządzeń:

 

  • Dmuchawa do liści elektryczna – dmuchawy elektryczne to urządzenia, które potrzebują podłączenia do źródła prądu. Nie osiągają one tak wysokiej mocy, jak np. dmuchawy spalinowe. Wymagają długiego kabla i najczęściej stosowania przedłużaczy. Z tego względu są dobrym rozwiązaniem na mniejszych terenach. Ich zaletami są niewielka waga, łatwa obsługa oraz stosunkowo cicha praca.

 

  • Dmuchawa do liści akumulatorowa – dmuchawy akumulatorowe to urządzenia mobilne, które nie potrzebują kabla ani paliwa. Trzeba jednak pamiętać o konieczności ładowania ich akumulatorów. Na rynku dostępne są akumulatorowe dmuchawy do liści o większej lub mniejszej mocy. Ważnym kryterium jest też czas działania, który może wynosić od ok. 10 do 60 minut. Dmuchawy akumulatorowe są cięższe od elektrycznych, co nieco utrudnia obsługę.

 

  • Dmuchawa do liści spalinowa – to urządzenie osiągające największą moc oraz wydajność pracy. Dmuchawy spalinowe do liści mogą działać bardzo długo i w każdym miejscu. Jedynym utrudnieniem jest konieczność dolania paliwa. Wytwarzają jednak spaliny i bardzo duży hałas. Wymagają z tego względu pracy w słuchawkach, a dodatkowo bardzo przeszkadzają okolicznym mieszkańcom. Są to cięższe urządzenia o większej mocy, dlatego ich obsługa nie jest tak łatwa, jak w przypadku np. lekkich urządzeń elektrycznych. Najlepiej radzą sobie jednak na dużych terenach i z większymi pracami.

 

 

Odkurzacze

 

Odkurzacze do liści, podobnie jak dmuchawy, dzielą się na odkurzacze spalinowe, elektryczne i akumulatorowe. Od rodzaju napędu zależą ich moc oraz czas działania. Do mniejszego ogrodu, w którym zalegają głównie suche liście, wystarczy odkurzacz o mocy poniżej 2000 W. Silniejsze urządzenia o mocy przynajmniej 2500 W pozwolą uprzątnąć także patyki, śmieci czy mokre liście. Praktycznym rozwiązaniem są odkurzacze ogrodowe z funkcją rozdrabniania liści – worek odkurzacza zapełnia się wtedy wolniej, a rozdrobnione na małe kawałki liści lepiej się kompostują. Przy wyborze dmuchawy koniecznie trzeba zwrócić uwagę na pojemność worka. Zbyt mały worek będzie bardzo szybko się zapełniał. Większy będzie natomiast coraz większym obciążeniem dla osoby obsługującej odkurzacz.

Czytaj więcej
  • Nasz sklep to:
  • Satysfakcja
  • Dostępność
  • Elastyczność
  • Bezpieczeństwo
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl