shop_product_list

Sekatory, nożyce i piły do gałęzi

Nożyce akumulatorowe Lider ANT360
Tak, wysyłka 24 h
Nożyce akumulatorowe Lider ANT360
139,00 zł
szt.
Nożyce akumulatorowe Stiga SHT100 + bateria + ładowarka
Produkt dostępny na zamówienie
Nożyce akumulatorowe Stiga SHT100 + bateria + ładowarka
512,00 zł
Nożyce akumulatorowe Stiga SHT500
Tak, wysyłka 24 h
Nożyce akumulatorowe Stiga SHT500
1 136,00 zł
szt.
Nożyce do żywopłotu Cedrus HT510Li  510mm
Tak, wysyłka 24 h
Nożyce do żywopłotu Cedrus HT510Li 510mm
229,00 zł
szt.
Nożyce do żywopłotu Cedrus HT520LiX2 520mm
Tak, wysyłka 24 h
Nożyce do żywopłotu Cedrus HT520LiX2 520mm
369,00 zł
szt.
Nożyce do żywopłotu Krysiak Handy ERN600
Tak, wysyłka 24 h
Nożyce do żywopłotu Krysiak Handy ERN600
189,00 zł
szt.
Nożyce Elektryczne na wysięgniku Stihl HLE 71
Produkt dostępny na zamówienie
Nożyce Elektryczne na wysięgniku Stihl HLE 71
2 069,00 zł
Nożyce Elektryczne Stiga SHT 600
Tak, wysyłka 24 h
Nożyce Elektryczne Stiga SHT 600
522,00 zł
szt.
Nożyce Elektryczne Stihl HSE 42 45cm
Tak, wysyłka 24 h
Nożyce Elektryczne Stihl HSE 42 45cm
519,00 zł
szt.
Nożyce Elektryczne Stihl HSE 52 50cm
Tak, wysyłka 24 h
Nożyce Elektryczne Stihl HSE 52 50cm
545,00 zł
szt.

Sekatory, nożyce i piły do gałęzi

 

Nożyce ogrodowe, sekatory i piły do gałęzi to niezbędne narzędzia pracy dla każdego miłośnika ogrodów. Zwyczajne sekatory i nożyce ręczne są dziś wypierane przez mechaniczne narzędzia z napędem akumulatorowym, spalinowym lub elektrycznym. To urządzenia, które są przydatne podczas wielu prac ogrodowych przez cały rok. Pozwalają odpowiednio zadbać krzewy i rośliny iglaste oraz usunąć zbędne gałęzie i pędy wszędzie tam, gdzie nie poradzi sobie ręczny sekator. Dobrej jakości nożyce powinny być szybkie i precyzyjne. Na rynku narzędzi ogrodowych dostępne są modele z różnym napędem i o rożnej mocy. Tańsze urządzenia do mniejszych ogrodów, urządzenia o średniej mocy oraz profesjonalne sprzęty do prowadzenia prac na dużych terenach zielonych. Szeroka jest także ich rozpiętość cenowa. Warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze narzędzi ogrodowych, aby jak najlepiej spełniały one oczekiwania.

 

 

Nożyce do żywopłotu i trawy

 

Mechaniczne nożyce do krzewów (sekatory) są niezastąpione, jeśli zależy nam na estetycznym ogrodzie i równych żywopłotach. Oprócz przycinania krzewów przydadzą się one także do wielu innych prac ogrodowych. Ze względu na rodzaj napędu wyróżnia się:

 

Nożyce do żywopłotu akumulatorowe

Działają one dzięki wbudowanemu akumulatorowi. Zaletą urządzeń akumulatorowych jest to, że są one mobilne. Można pracować z nimi w każdym miejscu, ponieważ nie potrzebują dostępu do stałego źródła prądu. Nożyce akumulatorowe mają jednak także wady. Ich akumulator rozładowuje się po określonym czasie pracy. W zależności od modelu ładowanie może trwać zaledwie 30 minut lub nawet kilka godzin. Moc nożyc akumulatorowych waha się od 400 do 700 W. Zwykle są one lekkie i poręczne oraz proste w obsłudze, dlatego jest to praktyczne rozwiązanie do mniejszych przydomowych ogrodów. W zależności od jakości urządzenia czas pracy może wynosić od 20 do nawet 80 minut. Szczególnie praktyczne są nowsze modele wyposażone w baterie litowo-jonowe. Akumulatorowe nożyce do żywopłotu potrzebują ładowarki i akumulatora. Jeśli nie są one dołączone do zestawu, trzeba dokupić je osobno.

 

Nożyce do żywopłotu elektryczne

Nożyce elektryczne do żywopłotu do działania potrzebują źródła prądu. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że mogą działać przez dłuższy czas bez przerwy, potrzebny jest jednak wówczas długi kabel lub przedłużacz. Konieczność zapewnienia dostępu do gniazdka z prądem może być kłopotliwa zwłaszcza w dużych ogrodach lub na działce bez prądu. Urządzenia elektrycznego nie można używać w czasie deszczu oraz wtedy, gdy rośliny są jeszcze mokre. Elektryczne nożyce ogrodowe sprawdzą się przy gęstych krzewach o średniej grubości pędów. Mogą natomiast nie poradzić sobie z mocniejszymi odnogami. Ważnym parametrem jest długość kabla. To zwykle urządzenia o mniejszej mocy, tak jak w przypadku nożyc akumulatorowych, waha się ona od 400 do 700 W. Są stosunkowo lekkie i łatwe w obsłudze (mogą ważyć od ok. 2 do 5 kg).

 

Nożyce do żywopłotu spalinowe

Nożyce ogrodowe wyposażone w silnik spalinowy mogą pracować bez ograniczeń przez długi czas i w każdej przestrzeni. Bez problemu poradzą sobie też z grubszymi gałęziami i wyjątkowo bujnymi zaroślami. Do pracy wymagają tylko paliwa. Nożyce spalinowe mogą mieć znacznie większą moc niż nożyce elektryczne i akumulatorowe (od 0,7 do 2 kW). Często są to profesjonalne nożyce do prac na większych obszarach zielonych, np. w parkach lub w ogrodach o bardzo dużych powierzchniach. Są to stosunkowo ciężkie urządzenia, a ich obsługa wymaga pewnych umiejętności.

 

 

Nożyce ogrodowe na wysięgniku i podkrzesywarki

 

Do wysokich krzewów i żywopłotów potrzebne są nożyce na wysięgniku (nożyce teleskopowe). Pozwalają one pracować w ogrodzie bez drabiny, co jest rozwiązaniem zdecydowanie wygodniejszym i bezpiecznym. Na rynku dostępne są modele nożyc ogrodowych, do których można dokupić wysięgnik lub te z teleskopem wbudowanym na stałe. Mogą mieć też one różny napęd – najczęściej spotkać można nożyce akumulatorowe na wysięgniku lub nożyce spalinowe na wysięgniku. Innym, choć podobnym urządzeniem, jest podkrzesywarka, czyli swoista pilarka na wysięgniku. To urządzenie przeznaczone do przycinania gałęzi znajdujących się wysoko nad ziemią. Pomaga ono m.in. formować korony drzew oraz usuwać suche czy niepotrzebne gałęzie. Podkrzesywarka może mieć napęd akumulatorowy lub elektryczny. Niektórzy producenci mają też w ofercie wysięgniki z wymienianą końcówką, z których jedna stanowi nożyce, a druga podkrzesywarkę.

 

 

Czym kierować się podczas wyboru narzędzi ogrodowych

 

O tym, jakie urządzenie wybrać, powinny decydować przede wszystkim: wielkość ogrodu, rodzaj roślinności oraz częstotliwość prowadzonych w nim prac. Jeśli mamy niewielki ogród ze stosunkowo młodymi krzewami, wystarczające będą nożyce akumulatorowe lub elektryczne o średniej mocy. Duże przestrzenie zielone oraz rozbudowane żywopłoty z twardymi gałęziami wymagają urządzeń o większej mocy. W przypadku profesjonalnej pracy związanej z przycinaniem roślin, konieczne jest zazwyczaj użycie droższych urządzeń spalinowych, które są przystosowane do długiej i bardziej wymagającej pracy. Innym ważnym parametrem jest długość ostrza. Mniejsze urządzenia, przeznaczone do średniej gęstości żywopłotów, mają zwykle długość ostrza wynoszącą od 12 do 18 cm. Profesjonalne nożyce spalinowe wyposażone są w ostrza sięgające 50 cm (np. nożyce do żywopłotów Stihl).

Czytaj więcej
  • Nasz sklep to
  • Satysfakcja
  • Dostępność
  • Elastyczność
  • Bezpieczeństwo
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl